Як потерпівший став злочинцем. Судова практика адвокатського бюро у кримінальному провадженні.

Майже кожний в нашій державі упродовж свого життя хоча б раз стикався із правоохоронними органами, такими як поліція або прокуратура. Разом з цим більшість населення не знає, як правильно поводити себе з правоохоронцями, насамперед з тими, які ведуть себе інколи зухвало та цинічно, йдуть на все, у тому числі порушення закону, щоб підвищити показники своєї діяльності. При цьому найнебезпечнішим є звинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень, оскільки дуже великою є ймовірність опинитись за гратами. У такому випадку на допомогу пересічному громадянину приходить адвокат. 

Кто такий адвокат?

Відповідно до ст. 45 Кримінального процесуального кодексу України. Захисником є адвокат, який здійснює захист підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, а також особи, стосовно якої передбачається розгляд питання про видачу іноземній державі (екстрадицію). При цьому захисником не може бути адвокат, відомості про якого не внесено до Єдиного реєстру адвокатів України або стосовно якого у Єдиному реєстрі адвокатів України містяться відомості про зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю. Захищати особу від кримінального переслідування може виключно адвокат. 

Усі партнери нашого адвокатського бюро мають найвищу кваліфікацію, великий досвід захисту громадян у кримінальних провадженнях та усі необхідні документи для представництва інтересів в судах та правоохоронних органах.

В юридичній практиці бувають різні випадки, при цьому і досить курйозні. Ви можете собі уявити, щоб особа, яка стала потерпілою від злочину сама підпала під підозру правоохоронців? А ми не тільки уявляємо, а навіть і працюємо з такими фактами!

Судова практика у кримінальних провадженнях. Реальна ситуація.

Реальний випадок, який мав місце у нашій практиці. Поліція порушила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 кримінального Кодексу України (крадіжка, при цьому поєднана із проникненням у приміщення). Для проведення допиту правоохоронцями було запрошено громадянина К., який за версією слідства був основним підозрюваним. Клієнт своєчасно звернувся по допомогу до наших професіоналів. Під час допиту, в присутності адвоката, він заперечував свою вину. При цьому стороною захисту перед слідчим ініційовано проведення слідчих дій, які останні здійснювати відмовився, крмі того, письмову відповідь не надав. Вказана бездіяльність органу поліції була оскаржена до слідчого судді, а всі скарги задоволені.

На цьому адвокат не зупинився та направив адвокатський запит особі, яка написала заяву про вчинення злочину (потерпілому С.) вимагаючи надати:

  • завірені копії правовстановлюючих документів, які доводять, що викрадене майно належить саме йому
  • копію правовстановлюючих документів на викрадене майно, які доводять вартість викраденого майна
  • доказ законного та документально підтвердженого зберігання майна С. на території Львівської залізниці.

На адвокатський запит потерпілий відповідь так і не надав.

Щоб, остаточно розвіяти усі сумніви у причетності громадянина К. до крадіжки, адвокатом також направлено запити до Регіональної філії “Львівська залізниця” та АТ “Укрзалізниця”. Згідно наданих відповідей на території проміжної залізничної станції майно, яке належить С. не зберігалось, вказаний об’єкт Львівської залізниці взагалі не використовується у зв’язку із закриттям вантажного пункту, жодні договори з С. не укладались!

Таким чином, людина яка звернулась із заявою про крадіжку жодним чином не змогла довести, що у неї таке майно існувало.

Адвокатом повністю зруйновано версію слідства про причетність до злочину громадянина К., натомість за принципової позиції сторони захисту розпочато кримінальне провадження стосовно самого потерпілого за ст. 383 КК України (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення).

Результатом нашої роботи стало те, що у правоохоронних органів зникли усі претензії до нашого клієнта і ця історія закінчилась добре.

Висновок

Вкотре наголошуємо, сваввіля правоохоронців на початку розслідування легше попередити, аніж потім доводити невинуватість в суді. Тому допит без адвоката – зась!

Водночас, наше адвокатське бюро допомагає тільки дійсно невинним людям. Пам’ятайте, усе ваше спілкування з адвокатом захищається ст. 22 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», але допомогти Вам ми зможемо лише за наявності усієї правдивої інформації!