Дорожній адвокат – хто він?

Чи замислювались Ви коли-небудь скільки разів після гучної вечірки або «важкої п’ятниці» на ранок наступного дня сідали за кермо, легковажно гадаючи, що алкоголь вже вивітрився, а неприємний запах з рота легко переб’є жувальна гумка або щойно почищені зуби.

Водночас ніхто не застрахований, що виїжджаючи на дорогу, за поворотом не зустріне працівників поліції, які люб’язно запропонують пройти тест за допомогою драгеру. 

Легковажність та самовпевненість у вказаній ситуації може коштувати людині позбавлення права керувати автомобілем, а у випадку, якщо громадянин вирішить згадати старі часи, коли дороги патрулювали працівники ДАІ та спробує «вирішити питання на місці», банальна побутова ситуація може закінчитись трагедією та в’язницею. 

Враховуючи, що після реформування законодавства України ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) передбачає штраф у вигляді однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, легше та дешевше скористатись послугами професійного адвоката, аніж сплатити величезний штраф, бігати по судам та спробувати поновити своє водійське посвідчення.

Отож, якщо Вас зупинили працівники поліції та пропонують пройти тест на алкоголь, візьміть себе в руки, заспокойтесь та зателефонуйте своєму адвокату, який надасть грамотну консультацію та порадить яким чином себе поводити.

Коли треба звертатись за допомогою?

Пам’ятайте, що відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.

При цьому поліція є органом виконавчої влади, яка у своїй діяльності керується не лише Конституцією України та законами, а й величезною кількістю підзаконних нормативно-правових актів (інструкцій, положень, наказів), які вони повинні чітко виконувати, а будь-який відступ від встановленої законодавством процедури тягне за собою скасування прийнятого поліцейським рішення. Пересічний громадянин не знає усіх тонкощів і нюансів, які мають місце у юридичній практиці, а тому інколи може неправильно оперувати навіть тими нормами закону, які йому достовірно відомі. 

Отже, якщо Ви навіть впевнені у своїх силах але не маєте спеціальних юридичних знань після пропозиції працівників поліції пройти тест на алкоголь не соромтесь та скористайтесь своїм правом на захист. Пам’ятайте, право на адвоката є непорушним, тому опинившись у складній життєвій ситуації та дзвоніть за консультацією захиснику.

Чому саме наше адвокатське бюро?

Відповідь проста – ми одні з кращих на ринку, та у випадку своєчасного звернення за правовою допомогою можемо гарантувати клієнту позитивний результат. Партнери нашого бюро мають на рахунку багато складних кейсів та вміють працювати з найменшими дрібницями та перетворювати їх у перемогу.

Одна з таких ситуацій мала місце у м. Луцьку. Обставини справи наступні: громадянин К. 26 серпня 2021 року о 19 год. 15 хв. був зупинений працівниками поліції у м. Луцьку по вул. Коперника, 4, які без з’ясування будь-яких обставин стали вимагати від водія пройти тест на спеціальному приборі – драгері. Поліцейських не зупинило навіть те, що у салоні авто перебувала дружина та малолітня дитина водія, а останній наполягав на проходженні медичного огляду у лікарні. З огляду на зухвалість дій правоохоронців люди вирішили звернутись за правничою допомогою та зателефонували до нашого бюро. Натомість працівники поліції наполягали на проходженні огляду на місці за допомогою драгеру, психологічно тиснули на водія та постійно втручались у розмову клієнта із захисником. 

Змусивши водія пройти тест на алкогольне сп’яніння на місці працівники поліції допустили величезну кількість грубих помилок, зокрема поліцейський не зробив контрольного забору повітря після встановлення мундштука в прилад, хоча був зобов’язаний це зробити, водій інформацію щодо огляду не побачив, а дізнався зі слів поліцейського, показ приладу на боді-камеру правоохоронця не зафіксовано як і друк відповідного чека. Після незгоди громадянина К. з результатами освідування та вимоги пройти його повторно у лікарні, поліцейськими складено протокол за керування в стані алкогольного сп’яніння за показниками драгера з якими водій не погодився.

За результатами огляду водія поліцейськими складено протокол серії ААБ №272046 за порушення п. 2.9«а» ПДР та вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, тобто керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Однак, згідно зі ст. 266 КУпАП у разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Працівник нашого бюро, захищаючи клієнта надіслав запити до управління патрульної поліції у Волинській області, та з’ясував, що працівниками поліції розпочато складання протоколу серії ААБ №272042, який в подальшому замінено на протокол серії ААБ №272043 у зв’язку із помилкою, що підтверджується і записами з боді-камер правоохоронців. Натомість до суду надіслано протокол серії ААБ №272046, який на місці не складався та зі змістом якого громадянина К. не ознайомили.

Незважаючи на те, що суд першої інстанції «не помітив» усіх цих огріхів поліцейських та визнав винним нашого клієнта, ми домоглися перегляду справи в апеляційному порядку, внаслідок чого провадження у справі закрито у зв’язку з відсутністю в діях К. складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП України та повного виправдання невинуватої особи.

Працівники нашого бюро беруться за справи усіх категорій складності, якщо вони впевнені, що клієнт дійсно не винен або став жертвою свавілля правоохоронців.