Чи обов’язково потрібні свідки для протоколу 130 КУпАП?

Чи потрібні свідки для протоколу 130 КУпАП в обов’язковому порядку?

Раніше поліція ніяк не могла оглянути відмову водія від тестування на алкогольне сп’яніння або провести таке тестування за відсутності двох свідків. На даний момент це не актуально – поточні положення о 2ч. статті 266 КУпАП, ухвалені 16.02.2021, сильно спростили процедуру. Тепер поліцейські можуть замінити обов’язкові показання свідків відеофіксацією, якщо ведуть таку. Як і сучасний водій, поліцейський наскільки можна обов’язково веде запис. Наразі суду як доказ достатньо:

  • відеоматеріалу з місця події;
  • показань обвинуваченого та співробітників.

До змін без свідчень хід процесу зупинявся або хоча б ставав уразливим для дій захисту. Поправки о 2ч. статті 266 КУпАП спростили збирання доказової бази для звинувачення. До перегляду статті водій завжди міг послатися на відсутність свідків – як правило, їх не було поблизу. Тепер же суд засновує свою думку виключно на відеозаписі щодо пошуку доказів, самостійно аналізує ролик і робить висновки.

На жаль для водіїв, можливість вибудовувати захист на відсутності доказів ускладнилася і тепер цю лазівку навряд чи можна використовувати. Але ми не рекомендуємо засмучуватися раніше – ми теж удосконалюємо свої методи протидії і в будь-якому випадку не залишимо вас без переконливого законного захисту. Статистика на нашому з вами боці. Щодня ми успішно працюємо з більш ніж трьома справами за ст. 130 КУпАП, розгортаючи у бік клієнта навіть найскладніші справи. Великий досвід, зароблений роками такої взаємодії з одним із найчастіших звинувачень, гарантує успіх.