Який штраф за керуваняя в нетверезому виді

Питання безпеки на дорозі в Україні продовжує бути актуальним. Законодавець, намагаючись убезпечити громадян, підвищує штрафи, посилює відповідальність, вводить нові законодавчі норми та процедури, як то фото-, відеофіксація порушень ПДР, введення в Кримінальний кодекс України статті про водіння в нетверезому вигляді, а потім її вилучення, та інші юридичні нюанси, у яких простому громадянину буває вкрай важко розібратись та орієнтуватись.

Який штраф за керуваняя в нетверезому виді у 2022 році

Разом з цим, за різні порушення ПДР передбачена різна відповідальність. Так, якщо за перевищення швидкості водій може отримати штраф від 340 грн (якщо штраф сплатити у пільговий період то доведеться заплатити лише 170 грн), то наприклад за водіння в нетверезому вигляді (ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення) громадянину загрожує вже від 17 000 грн штрафу, що у 50 разів більше, а ще й позбавлення водійського посвідчення. При цьому слід пам’ятати, що застосовуються обидва ці стягнення. Крім того, якщо правопорушення мало місце при обтяжуючих обставинах або повторно, водієві може загрожувати штраф до 51 000 грн та позбавлення права керувати авто до 10 років, а на додачу ще й конфіскація авто.

Так само, якщо сплатити штраф у 300 грн має змогу майже кожен водій, то питання позбавлення водійських прав та штраф у 17 тис грн може дуже болісно вдарити по сімейному бюджету, а той взагалі позбутися роботи.

Тому важливо, не допустити притягнення до адміністративної відповідальності, насамперед якщо особа невинувата.

Як виграти справу по статті 130 в Україні

Адвокати нашого бюро мають великий практичний досвід у наданні консультацій клієнтам, а також ведення таких справ від самого початку, тобто зупинки авто поліцією, до винесення судового рішення. У нашому портфоліо десятки виграних кейсів та задоволених клієнтів.

Важливо! Наше адвокатське бюро допомагає тільки дійсно невинним людям. Пам’ятайте, усе ваше спілкування з адвокатом захищається ст. 22 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»{{{https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5076-17 – Про адвокатуру та адвокатську діяльність}}}, тому якщо Ви стали жертвою свавілля правоохоронців на дорозі та чітко впевнені, що ні в чому не винні звертайтесь за допомогою захисника.

Давайте спробуємо трохи розібратись у процедурі фіксації працівниками поліції стану алкогольного сп’яніння водія та юридичних наслідків. Якщо водія зупинили працівники поліції, то вони відповідно до Закону, а також за наявності зовнішніх ознак сп’яніння на кшталт характерного запаху з рота, тремтіння рук, почервоніння очей, можуть запропонувати пройти огляд на стан сп’яніння на місці із застосування спеціального прибору, так званого «драгеру». У випадку якщо апарат покаже позитивний результат, то поліцейськими буде складено протокол, а водійське посвідчення вилучене. Вказані матеріали, а саме протокол разом з водійським посвідченням в подальшому будуть направлені до суду, який буде розглядати справу, оскільки відповідно до ст. 221 КУпАП такі справи розглядаються місцевими судами.

При цьому слід пам’ятати, що сама процедура зупинки транспортного засобу та проведення освідування чітко врегульована законодавчо, а працівники поліції дуже часто не дотримуються усіх вимог при складанні протоколу та фіксації стану сп’яніння.

Тут на допомогу прийде адвокат. Досвідчений юрист знає усі нюанси та процедурні норми, судову практику. Як то кажуть, диявол криється в деталях. Так, більшість справ вказаної категорії у судах закриваються саме у зв’язку з порушенням процедури проведення огляду, неналежної фіксацією працівниками поліції самої події, що зобов’язує суд ухвалити рішення на користь громадянина.

Варто відзначити, що визнання своєї провини в суді в даному випадку суттєво не вплине на розмір стягнення, тому що, як приклад санкція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб – накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Як бачимо із норми закону, вона фактично є імперативною і суд не матиме можливості призначити більш м’яке стягнення. 

Треба також пам’ятати, що якщо судом було призначено стягнення у виді позбавлення водійського посвідчення то скоротити його строк неможливо. 

Оскарження у суді вищої інстанції

Разом з цим, навіть якщо суд першої інстанції винесе рішення не на користь водія, його можна оскаржити в апеляційному порядку. Як правило, в апеляційній інстанції більш прискіпливо придивляються до усіх процедурних порушень, у тому числі які могли бути допущені під час судового розгляду місцевим судом.

Таким чином, своєчасне звернення за юридичною допомогою може гарантувати великий відсоток успіху у випадку, якщо Вас намагались притягнути до відповідальності за ст. 130 КУпАП.