Як повернути права по статті 130?

Позбавлення посвідчення водія за 130 статтею можливе на строк від 1 місяця до 3 років. Якщо водій не погоджується з покаранням, його можна оскаржити. Коли варто звернутися до юриста та як повернути права по 130, розповімо у цій статті.

Скільки часу дається на оскарження та повернення прав

Протягом десяти днів після ухвалення рішення про позбавлення прав водій може подати документи для оскарження рішення. Після закінчення цього терміну ухвала набирає чинності. Співробітники суду можуть прийняти заяву про повернення прав, після зазначеного часу, у разі поважної причини, наприклад, диспансеризації. У такому разі водій повинен надати довідку або виписку про хворобу.

Процедура подання скарг

Апеляційна заява подається до вищого (апеляційного або касаційного) суду. Повернення прав проходить за наступним алгоритмом:

 1. Підготовляються аргументи, чому водій не згоден з винесеним рішенням (наприклад, суддя відмовився допитувати заявлених свідків без позначення причини, результати додаткової експертизи доводять наявність заводського шлюбу, який спричинив аварію, запис із відеокамер доводить невинність водія).
 2. Водій повинен правильно скласти апеляцію (ось коли варто звернутися до юриста).У цьому документі зазначаються: особисті та контактні дані водія, фактична адреса суду, вирішальне питання, опис обставин затримання та складання протоколу, чіткі аргументи, що доводять невинність, прохання до суду скасувати попередню ухвалу та винести більш справедливе рішення.
  До заяви додається копія постанови про позбавлення прав водія.
 3. Водій відносить апеляцію до суду. Варто обов’язково отримати довідку про прийом скарги у визначений законом час. Для цього потрібно прийти до секретаріату, отримати довідку про прийом апеляції.
 4. Альтернативним варіантом є надсилання скарги до суду рекомендованим листом з отриманням повідомлення про вручення.

Пояснити, як повернути права по 130 та правильно заповнити документи, зможе досвідченний юрист. Він вкаже на помилки у складання апеляції, підбере чіткі аргументи, які ухвалять у суді.

Термін розгляду апеляції

Суд розглядає апеляції щодо повернення прав протягом двох місяців. Якщо вам не надіслали рекомендований лист (на адресу електронної пошти, повісткою, телефонним повідомленням, месенджери) із запрошенням на слухання, постанова анулюється автоматично. Насправді таке відбувається дуже рідко.

На засідання суду водій має право надати нові докази своєї невинності, запросити додаткових свідків, відстоювати свою правоту будь-яким законним способом. Наприкінці процесу суддя виносить одне з таких рішень:

 • Залишає рішення попередньої інстанції в силі та без змін.
 • Пом’якшує покарання (замість позбавлення прав нараховується штраф).
 • Скасовує покарання повністю.
 • Посилює покарання шляхом збільшення терміну позбавлення прав з 1 року до 2 років.

Варто замислитись, як повернути права по 130 заздалегідь, подати заяву вчасно, правильно її скласти, відстояти свої права в суді. Виконати це без знання законів складно. Краще одразу звернутися до кваліфікованого юриста. Адвокат зможе:

 1. розумно та переконливо опротестувати постанову;
 2. підібрати велику доказову основу;
 3. знайти свідків, записи з камер та відеореєстраторів;
 4. повернути права водія або пом’якшити покарання.

Знайти професіонала для вирішення цих завдань можна на сайті адвокатського бюро Дмитра Александрова. На сторінці ресурсу ви отримаєте безкоштовну консультацію щодо можливості повернення прав у конкретній ситуації, зрозумієте власні перспективи у вирішенні питання.