Відмова від проходження освідування

Відмова від проходження освідування на стан сп’яніння під час зупинки працівниками поліції, актуальні питання та реалії сьогодення. 

Багато хто чув, що якщо Вас зупинили працівники поліції та просять подути у трубочку то можна відмовитись та Вам за це нічого не буде, але це зовсім так. Давайте коротко розберемо «за» та «проти» відмови від проходження освідування на місці.

Відмова від проходження освідування – за та проти

По-перше, якщо Ви чітко впевнені, що не вживали спиртні напої або наркотичні речовини, а працівники поліції наполегливо вмовляють Вас пройти тест на драгері вимагайте проходження огляду у спеціалізованому медичному закладі. Однак слід пам’ятати, що наркологічний огляд на стан сп’яніння проводиться лише у спеціалізованим медичних закладах, перелік яких затверджений МОЗ України.

Разом з цим, деякі правоохоронці розцінюють бажання водія пройти освідування на алкогольне чи наркотичне сп’яніння як відмову від проходження огляду та все одно складають протокол за ст. 130 КУпАП, оскільки відповідальність за цією статтею передбачена не лише за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Разом з цим, у самій статті прописано, що порядок огляду встановлено. Безпосередньо його чітко прописано у інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 09 листопада 2015 року N 1452/735.

Відповідно до п. 9 розділу 2 цієї інструкції з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Робимо висновок, що якщо Вас зупинили поліцейські і дуже наполягають на проведенні освідування на стан сп’яніння, а ви впевнені, що не вживали жодних заборонених препаратів і речовин вимагайте проведення огляду у спеціальному медичному закладі.

Якщо все ж таки, працівники поліції вирішили порушити усі Ваші права та склали акт про відмову від проходження огляду та протокол не треба панікувати. Вам треба зазначити на екземплярі протоколу, який залишається у поліцейських час, коли Вам вручили копію протоколу. З цього моменту у Вас є 2 години, щоб пройти огляд у спеціалізованому закладі.

По-друге, Ви можете пройти тест на «драгері» на місці, у цьому немає нічого страшного. Навіть якщо прибор показав позитивний результат у Вас залишається право вимагати проведення перевірки його достовірності, тобто проходження огляду у спеціалізованому медичному закладі. Пам’ятайте про це! На місці, під час спілкування з правоохоронцями багато хто з пересічних громадян може розгубитись, але не треба забувати, що Ви маєте беззаперечно право на захист, тобто на послуги адвоката.

У нашому адвокатському бюро Ви можете отримати телефонну консультацію, як поводити себе на місці, які дії вчиняти, якщо Вас зупинили працівники поліції до приїзду нашого адвоката. Вказані дії значно полегшать подальший розгляд справи.

Однозначна відповідь на питання чи можна відмовитись від освідування – ні! Разом з цим, Ви маєте пам’ятати, що освідування на місці працівниками поліції та проходження огляду на стан сп’яніння у спеціалізованому медичному закладі це різні речі. Усі тонкощі та нюанси, а також алгоритм ПРАВИЛЬНИХ дій для доведення Вашої невинуватості Вам зможе пояснити Ваш адвокат.

Тому, якщо Ви впевненні, що не вчиняли правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, почуваєте себе невинуватим, а Вас намагаються незаконно притягнути до відповідальності звертайтесь до спеціалістів нашого бюро, які швидко та якісно виконають свою роботу та гарантують Вам результат, а це відсутність шаленого штрафу, позбавлення водійських прав,  також морального тягаря з Ваших плечей!