Допомога юриста за 130 статтею КУпАП

Верховним судом України встановлено заборону на вимогу співробітниками поліції в учасників дорожнього руху надання прав водія для їх перевірки без наявності доказів допущеного правопорушення. Такого висновку дійшов Касаційний адміністративний суд у процесі розгляду справи громадянина, щодо якого співробітниками правоохоронних органів було складено протокол про адміністративне правопорушення через його відмову від пред’явлення документів. У разі подібних обставин найкраще рішення — звернутися за допомогою до адвоката за 130 статтею.

Випадок із судової практики

Ця історія почалася з того, що співробітник патрульної служби зажадав від власника автомобіля пред’явлення прав водія. Коли останній відмовився надати документи, учасник групи швидкого реагування склав щодо нього адміністративний протокол. Водночас водій був упевнений у тому, що поліцейський не повинен був вимагати у нього документи на перевірку, не маючи на те жодних підстав. Він висловив свою думку правоохоронцям.

Поліцейський не погодився з позицією власника транспортного засобу та оштрафував його. Незважаючи на невелику суму покарання (425 гривень), водій подав скаргу до суду. Рішення було прийнято на користь позивача, але в результаті подальших апеляцій справа дійшла спочатку до Верховного суду, а потім до Касаційного адміністративного суду.

Увага! Згідно з висновком суду, за відсутності доказів факту вчинення водієм правопорушення, поліцейський не має права вимагати у нього документи.

Як може допомогти юрист за 130 статтею?

Законодавством передбачено чіткий перелік причин, через які поліцейські мають право зупиняти учасників дорожнього руху. При цьому співробітник патрульної служби зобов’язаний докладно обґрунтувати це рішення.

Законні причини зупинки автомобіля та перевірки посвідчення водія:

 1. Порушення правил дорожнього руху.
 2. Наявність явних ознак несправності автомобіля.
 3. Наявність відомостей про те, що особи, які перебувають в автомобілі, якимось чином причетні до ДТП або правопорушення (кримінального чи адміністративного), або про використання з цією метою цього авто.
 4. Наявність відомостей про знаходження автомобіля у розшуку.
 5. Необхідність отримання свідчень від осіб, які перебувають в автомобілі, про ДТП або про правопорушення (кримінальне або адміністративне), свідками яких вони є.
 6. Потреба залучити водія до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам поліції або як свідок при складанні протоколів про адміністративні правопорушення або матеріали про ДТП.
 7. За наявності постанови уповноважених державних органів про обмеження чи заборону руху на дорозі.
 8. При створенні небезпечної ситуації для оточуючих через те, що спосіб кріплення вантажу на автомобілі не відповідає вимогам законодавства.
 9. Порушення порядку встановлення на корпусі автомобіля спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв, а також правил їх використання.
 10. Необхідність з’ясування обставин передачі у користування або володіння транспортного засобу, зареєстрованого в іноземній державі, особам, які не ввозили його на митну територію України та не оформляли на нього документи про митний транзитний режим.

Якщо співробітник патрульної служби зажадав документи без наявності законних підстав і склав адміністративний протокол, водію рекомендується своєчасно звернутися до адвоката.

Увага! Професійна юридична допомога водіям є гарантією захисту їхніх прав.

Юридична допомога водіям від кваліфікованого адвоката за 130 статтею в Києві

Згідно зі ст.130 КУпАП України, для водіїв передбачена відповідальність у таких випадках:

 • водіння автомобіля у п’яному вигляді після прийому алкоголю, наркотиків або медичних препаратів, які негативно впливають на увагу водія та швидкість його реакції;
 • передача керування автомобілем особі, яка перебуває під впливом заборонених речовин (алкоголю, наркотиків або медичних засобів), які знижують увагу та швидкість реакції;
 • ухилення водія від проходження медичного огляду (огляду), передбаченого нормами чинного законодавства.

У випадках позбавлення прав у нетверезому стані без наявності відповідних доказів та підстав рекомендується звернутися до досвідченого юриста за 130 статтею в Києві. Наш адвокат з позбавлення прав водія має великий досвід роботи в даній сфері. З його допомогою 95% справ вдалося вирішити на користь водіїв.

За довгі роки своєї роботи наші юристи досконально вивчили порядок проходження огляду та всі помилки, які допускаються співробітниками поліції при складанні протоколу за ст.130. Фахівці допоможуть грамотно використати ці документи для захисту прав водія. Телефонуйте нам і ми обов’язково допоможемо кожному клієнту.